mojapierwszalokata

Korzystne warunki lokat

podatek-belki-dlaczego-musimy-go-placic.jpg

Jednym z bardzo popularnych produktów bankowych, są lokaty bankowe. Ich wybór jest bardzo różnorodny i ciekawy, bo lokaty spełniają różne oczekiwania. Są one przeznaczone dla różnych ludzi, o różnych preferencjach. Lokatę może założyć każda osoba pełnoletnia, nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Kwota jaką wkłada się na lokatę, zależy od banku i jej rodzaju. Niektóre lokaty mają bardzo niską minimalną kwotę, jeśli ktoś więc chce ulokować małą kwotę, to powinien poszukać takiej lokaty. Decydując się na zaciągnięcie lokaty, należy zwrócić szczególną uwagę na indywidualne warunki każdej lokaty. Bardzo istotną kwestią jest oprocentowanie i rodzaj lokaty. Lokaty długoterminowe mają wyższe oprocentowanie niż lokaty krótkoterminowe, ale te drugie mają lepsze warunki. Dlatego przed podjęciem decyzji o danej lokacie, należy wziąć pod uwagę wszystkie te szczegóły. Wejdź i zobacz to, a wybierzesz najlepszą z ofert.

Lokaty krótkoterminowe

Lokaty krótkoterminowe z dnia na dzień stają się bardziej popularne. Prym wśród tych lokat, wiedzie lokata nocna czy jednodniowa. To lokata, która jak sama nazwa wskazuje, zaciągana jest na jeden dzień. Ma ona charakter odnawialny, dlatego będzie ona odnawiana na kolejne dni, tak długo, jak jest to określone w umowie. Na lokacie tej, pieniądze pracują w nocy, wtedy też nie wolno ich wypłacać. Zaś w dzień, pieniądze są do dyspozycji klienta. To, że pieniądze można tak często z niej wybierać, jest jej największą zaletą. Minusem jest niskie oprocentowanie, dlatego jeśli ktoś nastawia się na duże zyski z lokaty, powinien się zastanowić nad inną opcją.

Lokaty długoterminowe

Od zawsze ludzie lokują swoje oszczędności, na lokatach długoterminowych. Są one tak znane i korzystne dla klienta, że od lat są one uważane za naprawdę korzystny sposób na pomnożenie pieniędzy. Lokaty długoterminowe, zakłada się na okres powyżej jednego roku. Zazwyczaj nie przekraczają one siedem lat trwania. Pieniądze które się lokuje na taką lokatę, są w pewien sposób zamrożone i nie można ich ruszać przez cały okres trwania lokaty. Jednak ich oprocentowanie często jest bardzo wysokie i po zakończeniu trwania lokaty, można liczyć na spore zyski z niej.

Można się zdecydować na lokatę o zmiennym oprocentowaniu, albo na lokatę o stałym oprocentowaniu. Lokata o stałym oprocentowaniu daje klientowi banku pewne poczucie bezpieczeństwa, że przez cały okres trwania lokaty, jej oprocentowanie się nie zmieni i po jej zakończeniu dostaniemy taką kwotę, jaka była początkowo prognozowana. W przypadku lokaty o zmiennym oprocentowaniu, należy się liczyć z ryzykiem. Co prawda wysokość oprocentowania może znaczenie podskoczyć, dzięki temu można zarobić na lokacie bardzo dużą sumę. Jednak może się też zdarzyć sytuacja, że oprocentowanie to drastycznie spadnie, wtedy można zarobić tylko nie wielką kwotę, nie taką jaką się spodziewało dostać. Dlatego przed podjęciem decyzji o założeniu lokaty, należy wziąć pod uwagę wszystkie te mankamenty i szczegóły, by wybrać lokatę o najkorzystniejszych warunkach.