mojapierwszalokata

Jak założyć fundusz inwestycyjny?

Fundusz inwestycyjny to drugi zaraz po lokacie bankowej najpopularniejszy sposób w jaki Polacy najchętniej zarządzają oszczędnościami. W obu przypadkach powierzamy nasze pieniądze specjalistom, którzy odpowiednio do zachowań rynku pokierują naszymi finansami. Szczególnie w ostatnim okresie, klientów zyskały Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, jest to spowodowane spadkiem stóp procentowych i wielomiesięcznym utrzymaniem ich na niskim poziomie. Taka sytuacja nie sprzyja tradycyjnym depozytom i nie przynosi zadowalających zysków z zamrożenia środków w banku, tutaj znajdziesz więcej dobrych tekstów http://www.kolejkapokase.pl/.

Fundusze przyciągają przede wszystkim możliwością osiągnięcia dużych zysków – w porównaniu do lokat czy kont oszczędnościowych. Dodatkowo decydując się na taką formę zarządzania oszczędnościami, pomimo tego, że wiąże się to z ryzykiem – wciąż mamy gwarancję płynności pieniędzy i możliwość wypłacenia kapitału w dowolnym momencie.

W jaki sposób dołączyć do funduszu inwestycyjnego?

Jeżeli przekonują nas oferty funduszy inwestycyjnych i chcemy spróbować wprowadzić zmiany w naszych finansach, to najlepszy moment aby dowiedzieć się w jaki sposób dołączyć do grona inwestorów konkretnego funduszu. W Polsce najbardziej znane i cieszące się zaufaniem fundusze prowadzone są przez banki, firmy ubezpieczeniowe oraz zagraniczne firmy inwestycyjne. Dlatego w łatwy sposób możemy odnaleźć Towarzystwo, które spełni nasze oczekiwania i wobec, którego będziemy mieć dużo zaufania.

Aby wpłacić oszczędności na fundusz wystarczy odwiedzić oddział towarzystwa w jaki zdecydujemy się zainwestować. Najczęściej są to placówki banków oraz biura maklerskie, aktualnych informacji powinniśmy szukać na stronach internetowych danych FI. Aby nawiązać współpracę musimy okazać dowód poświadczający naszą tożsamość, najczęściej jest to po prostu dowód osobisty. Musimy także wybrać formę naszego funduszu inwestycyjnego, dzięki temu określimy w jakim zakresie instrumentów finansowych mają być przeprowadzane inwestycje z udziałem naszego kapitału. Następnie wypełnimy wniosek oraz dokonamy wpłaty oszczędności, w zamian otrzymamy natomiast jednostki uczestnictwa na podstawie których będziemy mogli dokonać wypłaty pieniędzy wraz z zarobionymi odsetkami.

Dodatkowo możemy skorzystać z usług dostępnych drogą internetową i dołączyć do funduszu inwestycyjnego poprzez wypełnienie wniosku na stronie Towarzystwa i przelanie środków na ich konto. Jest to bardzo wygodne i nie wymaga dużej ilości czasu czy nawet wyjścia z domu. Wiele Funduszy decyduje się na wprowadzenie takiego internetowego pośrednictwa, zatem z łatwością wybierzemy odpowiednią usługę online.

O czym warto pamiętać?

Jeżeli jesteśmy pewni, że nasze oszczędności powinny zarabiać dzięki funduszom inwestycyjnym, powinniśmy nastawić się na długoterminową inwestycję. Warto również śledzić zmiany na rynku finansowym i nie działać impulsywnie w chwili gdy nasz kapitał przestanie przynosić zakładane zyski. Ważne jest by rozsądnie przeanalizować sytuację i starać się wybiegać w przyszłość. Nawet jeżeli akcje chwilowo są dla nas niekorzystne, może być to zaledwie chwilowy spadek i jeżeli przeczekamy trudny okres będziemy w stanie zarobić znacznie więcej. Aby uchronić się przed zwiększonym ryzykiem możemy także inwestować w kilka funduszy, lokując na każdym mniejsze kwoty. Dzięki temu nawet w przypadku strat jednej inwestycji, nie odczujemy tego tak dotkliwie.